KUCHNIA JEROZOLIMY – JEDZENIE ŁĄCZY!
Data
Godzina
Koszt
W trakcie warsztatu opowiem trochę o kuchni Jerozolimy, która łączy w sobie wiele naleciałości arabskich z różnych zakątków bliskiego wschodu. Niektóre potrawy zależnie od pochodzenia różni czasem tylko jeden składnik, a wszystko ma swoją historię, jednak niezależnie od tych różnic kuchnia Jerozolimy łączy – ludzi, produkty i wprost wybuchające smakiem i aromatem dania. Kilka z nich, które będą doskonale oddawać klimat jerozolimskich ulic nauczymy się gotować wspólnie. Będą one świetną podstawą do wykorzystania w swojej kuchni na małe i duże przyjęcia do przygotowania stołu z mezze.
Menu:
1. Sałatka z pieczonej dyni piżmowej z tahina i za’atarem – przygotujemy tradycyjną przystawkę i nauczymy się robić tahinę i za’atar, które wykorzystamy też w reszcie dań
2. Baba ghanoush
3. Hummus doskonały
4. Tobbouleh
5. Pieczone ziemniaki z karmelem i suszonymi śliwkami
ABC naszych warsztatów
* Fartuchy, sprzęty, produkty przygotowujemy my. Ty zabierz ze sobą dobry humor 🙂
* Pracujesz pod okiem Prowadzącego indywidualnie lub w małych grupach (2 os) Zależy nam na jakości spotkania – max. ilość uczestników to 12 osób.
* Lampka wina, kawa, herbata, woda z cytryną i miętą to nasz gościnny standard.
Uwaga! Może się zdarzyć, że nie zjesz wszystkiego. Prosimy zabierz ze sobą na wszelki wypadek pojemnik.
Organizator
baccaro
Prowadzący
-
Monika Kochanek
-
w dorosłe życie weszła studiując filozofię na łódzkim uniwersytecie, a żeby się utrzymać dorabiała w nieistniejącym już klubie Stereo Krogs, w którym zaczęła się jej przygoda z gastronomią. Studiów nie ukończyła, podobnie jak pracy w gastronomii, w której realizuje się i rozwija do dziś! Pracowała w znanych łódzkich restauracjach: Piknik, Mitmi, Spółdzielnia, czy Motywy, przez kilka lat szlifowała warsztat w Krakowie, m.in. w restauracji z wyróżnieniem Michellin Ancora oraz w kilku włoskich restauracjach, dzięki czemu kuchnia włoska nie ma dla niej tajemnic. Powróciła do Łodzi, gdzie zdobyte doświadczenie pozwoliło jej objąć stanowisko szefa kuchni w restauracji najpierw w bistro Williamsburg, a niewiele później w Klubie Wino. Odkąd zaczęła gotować przeczytała setki książek kucharskich i tysiące numerów gazet branżowych, była uczestniczą wielu szkoleń i warsztatów, z których czerpała inspirację i świadomość, co jest naprawdę ważne w pracy z ludźmi i dla ludzi. Dwa lata temu postanowiła porzucić gotowanie mięsa oraz ryb i zaczęła rozwijać swój warsztat w kuchni roślinnej, która stała się jej konikiem. Prowadziła kilka warsztatów w przestrzeni na ul. Piotrkowskiej 217 oraz w muzeum sztuki w Łodzi. Marzy o własnej restauracji, w której będzie łączyła nowoczesne techniki i zdobytą wiedzę, aby serwować kuchnię roślinną w najlepszym wydaniu, miłość do wina i pasję do przyjmowania gości najlepiej jak to możliwe.