KURSY

Kurs wakacyjny

Nastolatki gotują

II Edycja – styczeń 2024.

III Edycja – kwiecień 2024.

Warsztaty kulinarne

Imprezy prywatne

Tego Mi Trzeba!

Vouchery

dla biznesu

Spotkania integracyjne

Przestrzeń do wynajęcia

Zestawy prezentowe

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Warsztaty

Vouchery

Przepisy

Galeria

Sklep

Kontakt

Remenowe Love

Data

21 sty 2024

Godzina

11:00 - 15:00

Koszt

320,00 PLN
Menu :
1.Miso ramen: szybki do przygotowania ramen w oparciu o bulion, pastę miso i algi konbu z dodatkiem makaronu i jedwabistego tofu. W tym:
* Negi / Karanegi
* Posiekane końcówki pora, cebuli dymki lub szczypioru. Pierwsza wersja podawana jest klasycznie druga na ostro: z dodatkiem oleju z chilli.
* Wakame lub Nori
* Rodzaje glonów jakie dodaje się oryginalnie do ramenu. Omówimy rodzaje i sposoby ich obróbki.
* Krewetki w tempurze
* Na warsztatach przygotujemy samodzielnie tempurę, oczyścimy krewetki i usmażymy.
* Marynowane tofu
2. Shoyu Ramen: tworzony na bazie sosu sojowego i suszonych grzybów np. mun lub shiitake,
pochodzący z Tokyo i jego okolic.
* Menma
* Marynowane w “solance” kawałki bambusa.
* Kamaboko
* Bonito.
* Płatki suszonego tuńczyka
* Tuńczyk grillowany
* Tuńczyka zamarynujemy w szybkiej marynacie i zgrillujemy tak aby w środku pozostał wciąż różowy, surowy tak jak klasycznie podaje się w Japonii.
3. Tonkotsu Ramen: kremowy i zawiesisty ramen tonkotsu z boczkiem chashu i marynowanym jajkiem ajitsuke tamago.
* Chashu
* Tłusty boczek wieprzowy. Smażony i duszony. Często podlega marynowaniu. Jeden z najbardziej popularnych dodatków do ramen.
* Moyashi
* Surowe, marynowane lub gotowane kiełki fasoli mung.
* Tamago
* Gotowane na twardo, na miękko, surowe lub marynowane jajo. Podobnie jak Chashu jest to element, którego w Ramenie nie powinno zabraknąć.

ABC naszych warsztatów. * Fartuchy, sprzęty, produkty przygotowujemy my. Ty zabierz ze sobą dobry humor 🙂 * Pracujesz pod okiem Prowadzącego indywidualnie lub w małych grupach (2 os) Zależy nam na jakości spotkania – max. ilość uczestników to 12 osób. * Kawa, herbata, woda z cytryną i miętą to nasz gościnny standard. Uwaga! Może się zdarzyć, że nie zjesz wszystkiego. Prosimy zabierz ze sobą na wszelki wypadek pojemnik.


baccaro

Organizator

baccaro

Prowadzący

Gosia Pindych
Gosia Pindych

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Plastycznej w Łodzi oraz Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, która do profesjonalnej kuchni trafiła w ramach… kary za nadużywanie Instagrama! Ze studenckiego mieszkania, które w przerwach między zajęciami na uczelni stawało się kulinarnym laboratorium, Gosia trafiła na praktyki do profesjonalnej kuchni. Bliscy byli przekonani, że kilka dni ciężkiej pracy w “gastro” otworzy Gosi oczy i pomoże wybrać właściwą ścieżkę. Pomogło. Miesiąc później, ku przerażeniu rodziny, Gosia pożegnała architekturę by oddać się gotowaniu. Concordia Taste w Poznaniu, Bo. Poznań, Krew i Woda w Gdyni czy Senses w Warszawie (jedna z dwóch polskich restauracji nagrodzonych gwiazdką Michelin) to kolejne miejsca, w których dzięki wsparciu doświadczonych i utytułowanych szefów kuchni Gosia mogła rozwijać swoje pasje i zdobywać doświadczenie. Po czterech latach na głębokich wodach profesjonalnej gastronomii, Gosia Pindych wraca do Łodzi.